minoxidil resmi satış sitesi


Minoxidil Kullanmadan Önceki Hali Minoxidil Kullandıktan Sonraki Hali

Minoxidil kullanılmadan önce saç derisinin tamamen kuru olduğuna dikkat ediniz. Bu nedenle saçınızı yıkadıktan sonra havlu veya saç kurutma makinesi ile tamamen kurulayınız. Kutuyla beraberinde gelen tüpü (applicator) 1ml çizgisine kadar doldurunuz. Solüsyonu saç teline değil saç derisine uygulayınız. Minoxidil'i doğru uygulayabilmek için dikkat ediniz: Minoxidil 'i uygulayacağınız bölümdeki Saçları elinizle toplayarak 1, 5 cm aralıklarla ayırın. Bir eliniz ile saçları yukarıda tutarken diğer elinizle Minoxidil'i saç derisine uygulayın. Solüsyonu saç derisine doğru olarak uygulamak için parmak uçları ile sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için zorunlu değildir. Eğer tüpü dikkatli bir şekilde doğru uyguladıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur. Minoxidil'in saç derisi tarafından tamamen absorbe edilmesi için 15 ila 20 dakika bekleyiniz.

Minoxidil tamamen Bitkiseldir. Saç ve Sakal için kullanılabilmektedir. Ayrıyeten bay ve bayanlarda saç dökülmelerinde kullanabilmektedir.

Saç ve sakal çıkarıcı denildiğinde bütün herkesin aklına gelebilecek birkaç üründen bir tanesi olan Minoxidil Etkisini dünyanın her yerinde kanıtlamış İran üretimi olan bir ürün olarak tanımlayabiliriz.

Minoxidil ürünü adını İran’da yetiştirilen Minoxidil isimli bir bitkiden almaktadır. İlk olarak baş ağrısı için üretilen bu ürün kullanımlarının sonucunda kullanıldığı bölgede tüy çıkarttığı tespit edilip ürün içeriğinde çeşitli oynamalar yapılarak saç ve sakal çıkarıcı özelliğe sahip bir ürün haline getirilmiştir. Uzmanların durum karşısında şaşkınlığını saklayamamaları Minoxidil’in üretildiği dönemde tüm tıp ve alternatif tıp dünyasını karıştırmıştır. Ölü hücreleri canlandırıp deri altındaki yıpranmış kıl köklerini tekrar canlandırır ve kullanıldığı bölgede tüylerin çıkmasını sağlar. Bu tüyler zamanla güçlendirilerek saç ve sakal haline gelmektedir. Minoxidil kesinlikle uzun süreli bir tedavi yöntemidir. %93.71 oranın başarı sağlayan saç ve sakal çıkarıcı ürün uzun süreli kullanımlarda sonuca dayalı etkiler vermektedir.